زبان بدن در انتخابات

زبان بدن نامزد انتخاباتی

برقراری ارتباط با افراد نه تنها با مکالمه و حرف زدن بلکه با اجرای دیگر بدن نیز ‌می‌تواند صورت پذیرد؛ برای مثال با استفاده از پشم و یا حالت صورت ‌می‌توان بار زیادی از موضوع را به افراد منتقل کرد بدون اینکه حتی کلمه‌ای گفته شود. این موضوع نه تنها به حالت چهره بلکه به زبان بدن نیز بستگی دارد و حتی نحوه نشست و برخاست افراد نیز ‌می‌تواند گویای بسیاری از موضوعات باشد.

زبان و حالات بدنی در همه انواع ارتباطات موضوع مهمی‌است ولی اهمیت آن در موضوعات سیاسی و زبان بدن سیاسی یک نامزد انتخاباتی، در مواقع نزدیک به انتخابات بالاتر ‌می‌رود. در ادامه این مقاله به زبان بدن در انتخابات ‌می‌پردازیم.

حالات بدنی و چهره نامزد انتخاباتی

همان طور که اشاره شد؛ زبان و حالات بدن، تاثیر زیادی در انواع ارتباطات بین افراد دارد. گاها این اتفاق ‌می‌افتد که فرد از گفتن برخی سخنان سر باز ‌می‌زند ولی نمی‌توان زبان و حالات بدنی را به طور کامل پنهان کرد. اهمیت زبان بدن نامزد انتخاباتی به این دلیل بالا است که ‌می‌توان با دقت و تحلیل هر یک از کوچک‌ترین آن‌ها به نتایج جالبی دست یافت.

برای مثال شما در نظر بگیرید که در یک مناظره انتخاباتی که دو نامزد مقابل هم هستند و برای موفقیت در انتخابات باهم رقابت ‌می‌کنند در چنین حالتی ممکن است افراد از جواب دادن به برخی از سخنان خوداری کنند و یا نخواهند درست یا غلط بودن ادعای شخص مقابل را به زبان بیاورند ولی برخی رفلکس‌های ناخودآگاه بدنی باعث می‌شود نظر فرد مشخص شود.

 مثال دیگر نیز می‌توان به سخنرانی‌های نامزد انتخاباتی و زبان و حالت بدن، در انتخابات اشاره کرد. با حرکات ساده دست و یا حتی نحوه نگاه‌های فرد ‌می‌توان تا حد زیادی به صحت حرف‌ها و ادعاهای او پی برد و در صورتی که رفتار‌های ضد و نقیضی در زبان بدن سیاسی و گفته‌های او بود؛ رای دهندگان ‌می‌توانند آن را تشخیص دهند و این به داشتن انتخابی صحیح کمک کننده است.

زبان‌های بدن مهم در نامزد‌های انتخاباتی

چند مورد مهم که عموم افراد با دقت ک‌می‌به هر یک از این موارد ‌می‌توانند پی ببرند و بر اساس آن انتخاب نامزد منتخب خود را انجام دهند. رفتار و ساده ترین اعمال نامزد‌های انتخاباتی تحت بررسی افراد متخصص این زمینه قرار ‌می‌گیرد و به تحلیل و ارتباط دادن هر یک ازاین موارد ‌می‌پردازند. چند مورد از مهم‌ترین موارد در بررسی زبان بدن نامزد انتخاباتی:

  • طرز ایستادن یا نشستن
  • حالت‌های چهره
  • حرکت‌های دست
  • میزان استرس افراد

سخن پایانی

تاثیر زبان بدن در نحوه ارتباط بین افراد بر کسی پوشیده نیست، این مسئله در مورد نامزد های انتخاباتی از اهمیت فراوانی برخوردار است. در صورتی که تناقضاتی بین زبان وحالات بدن فرد با سخنان او وجود داشته باشد؛ این ممکن است عامل اصلی برای شکست او در روند انتخابات شود و اعتماد افراد از این فرد سلب شود و او را، فردی دروغگو به شمار بیاورند. با بررسی‌های ساده از حالت چهره و حتی حرکات بدن می‌توان تا حد زیادی این موارد را درک کرد.

مشاهده بیشتر
افزودن ماژول جدید
0%